Maciej Fortuna Trio

Maciej Fortuna Trio to działająca od lat formacja jednego z najbardziej charakterystycznych polskich artystów jazzowych. Koncepcja brzmienia zespołu wyrasta z nurtu europejskiej muzyki improwizowanej, wyróżniając się przy tym włączeniem na stałe elementów elektroniki.

JAZZ, pierwszy album Maciej Fortuna Trio nagrany w nowym/starym składzie – z Frankiem Parkerem, który zasilał pierwszy skład zespołu, oraz Jakubem Mielcarkiem, fenomenalnym muzykiem i basistą. JAZZ Maćka Fortuny to współczesne, europejskie spojrzenie na gatunek, który powoli staje się coraz bardziej kolumnowy i, siłą rzeczy, historyczny. Wyraziste rytmy, funkowe groovy i cały komplet elektronicznych nawiązań – wszystko to zaprzęgnięte w służbie starego, dobrego jazzu, któremu warto pomóc się przełamać…

Maciej Fortuna – trębacz, kompozytor jazzowy i producent muzyczny. Doktor habilitowany sztuk muzycznych i magister nauk prawnych. Jest jednym z najbardziej aktywnych polskich trębaczy jazzowych młodego pokolenia. Ma w swoim dorobku kilkanaście w pełni autorskich płyt, m.in. Maciej Fortuna Trio: Lost Keys, Solar Ring, At Home. Koncertuje ze swoimi zespołami na całym świecie. Wciąż poszukuje nowych form wyrazu. Poza kreowaniem własnego języka muzycznej ekspresji i rozwijania palety brzmień Maciej Fortuna eksperymentuje z live electronics i elektronicznym przetwarzaniem dźwięku trąbki. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video. Wykłada jako adiunkt w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi oficynę wydawniczą Fortuna Music.

SKŁAD ZESPOŁU: Jakub Mielcarek – kontrabas, Frank Parker – perkusja, Maciej Fortuna – trąbka.

Please enter your access token.