MUZYNA NA DREWNIE, SKÓRZE, ROGU I MOSIĄDZU

Kolejna wrześniowa premiera to muzyka, którą napisałem, zaaranżowałem na bazie wielkopolskich utworów ludowych. Wiele już miałem doświadczeń z naszym folklorem. Zaczęło się hen dawno temu od muzycznej przygody z zespołem pieśni i tańca ludowego „Poligrodzianie”. Następnie wydany w 2013 roku album „Zośka”, „Kolberg Fortuny” (2014), występy formacji „Maciej Fortuna – Słowiański” oraz „Fortuna Ethno Quartet”, czy wreszcie ethno-jazzowy „Koncert w wulkanie” (2016). Po kilkuletniej przerwie wracam z nowym programem, nową muzyczną energią i fantastycznymi artystami.

Pod moją dyrektywą wystąpią:

Magdalena Howorska – śpiew, lira korbowa
Maria Przybylska – skrzypce przewiązane
Romuald Jędraszak – dudy wielkopolskie
Tomasz Kiciński – skrzypce przewiązane
Jakub Króikowski – piano Fendera
Radosław Łukaszewicz – kontrabas
Stanisław Aleksandrowicz – perkusja

Centrum Kutury Czempiń, 12 września godz. 17:00, zapraszam!

zobacz też

podobne newsy

Gramy w Londynie

Konstytucję 1971 graliśmy w Wilnie, a dziś gramy w Londynie. Mamy w planach jeszcze kilka miejsc w Polsce i w Europie. Jedno się nie zmienia.

MUZYKA KOMEDY I MILIANA

Wspólnie z moim kwartetem wykonam utwory Krzysztofa Komedy i Jerzego Miliana. Zagramy w Poznaniu, w budynku Polskiej Akademii Nauk przy ul. Wieniawskiego, piątek 15 października

MACIEJ FORTUNA TRIO W CHOJNICACH

Zbliża się występ tria w Chojnicach. Pamiętam przed kilkoma laty piękny koncertowo czas, kiedy wspólnie z Krzysztofem Dysem wystąpiliśmy w podziemiach Kościoła Gimnazjalnego z materiałem Komedy.

WARSZTATY IMPROWIZACJI W SAN SEBASTIAN

Musikene, zdaniem wielu studentów oraz pedagogów, należy do ścisłej czołówki najlepszych hiszpańskich akademii muzycznych. To wielki zaszczyt prowadzić warsztaty improwizacji na zaproszenie tej uczelni. Kurs rozpocznie